Beata


Beata
– żona, mama trzech synów. Z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 19 lat pracowałam w przedszkolu.  Od 5 lat jestem niepełnosprawna w wyniku choroby. Mam porażenie czterokończynowe z przewagą strony prawej.

 

Od trzech lat  jestem członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Płetwonurków. Nauczyłam się pływać – trawestując słowa wielkiego Polaka                    wypłynęłam na głębie. Mogłam przeżyć cudowne chwile pływając wraz z moim instruktorem Wojtkiem po jeziorze Gardliczno . Obecnie  jestem uczestnikiem kursu płetwonurkowego. Z wielkim zniecierpliwieniem czekam na egzamin wieńczący ten kurs i na stosowny certyfikat. Już teraz ma on dla mnie większe znaczenie niż mój dyplom Uniwersytetu Śląskiego.

Zajęcia dostarczają mi wiele radości, satysfakcji a także kształtują moją osobowość. Zajęcia z nurkowania wymagają niesamowitego zaangażowania sfery psychicznej. Dzięki nim zbudowałam w sobie na nowo spokój, łatwiej podejmuję  decyzje w ważnych sprawach. Nasze Stowarzyszenie tworzą wspaniali ludzie, dzięki , którym odkryłam nową pasję w moim życiu.

Serdecznie zachęcam do udziału w naszych zajęciach zarówno osoby niepełnosprawne jak i osoby zdrowe, które mogą nam podarować kawałek swojego serca i czasu jako wolontariusze.