Marcin Smoliński

 Marcin – Wolontariusz, administrator strony www i od niedawna wchodzący w skład Zarządu Stowarzyszenia. Jak trafiłem do Stowarzyszenia? Historia jest krótka poznałem kiedyś dziewczynę, która dość aktywnie zajmowała się nurkowaniem i znała wielu instruktorów w tym Macieja. Mnie nawet przez głowę nie przyszło, że będę kiedykolwiek w życiu miał do czynienia z nurkowaniem i pracą z osobami niepełnosprawnymi.

 

Z dziewczyną pozostała znajomość i wspaniała możliwość obcowania z niezwykłymi pozytywnie zakręconymi ludźmi w tym Maćka. Był rok 2012 i obóz gliwickiego „Kalmara” nad Szelmentem Wielkim Maciek zaprosił mnie na rozmowę i powiedział „Wiesz obserwuję Ciebie od dłuższego czasu i widzę, że jesteś przyjazny oraz pomocny ludziom masz ten dar…Czy nie chciałbyś spróbować zaangażować się w działalność naszego Stowarzyszenia. Powiem szczerze osłupiałem, skąd widać u mnie takie możliwości nigdy nie miałem takiego ukierunkowania czy dam radę? Po dłuższym namyśle przyszedłem na pierwsze zajęcia basenowe w październiku zobaczyłem wolontariuszy i niepełnosprawnych razem ramię w ramię pływających w basenie ich twarze pogodne i uśmiechnięte mówiły wszystko a przecież każdy ma za sobą ciężkie przejścia… I zacząłem pierwsze szlify w basenie. Każde zajęcia stawiały mnie do pionu, jeśli miałem ciężki dzień czy po prostu dołek psychiczny to mijało po przekroczeniu linii wody. Głównie pracowałem i pracuję z Bartkiem, który swoim uporem, pogodą ducha, dowcipem sprawia, że myśli „znów miałem problemy” zostają zmyte jak falą z pokładu a w ich miejsce idą nowe: „Ja mam problemy? Bartek codziennie zmaga się z życiem a ja mam problemy? To nie są żadne problemy”, Dlatego nie mogę zawieźć, dlatego dzięki Tobie Bartku każdy z nas wynosi coś dobrej ze wspólnych zajęć. Dalej losy potoczyły się niemal jak z płatka Maciek poszedł dalej w zaangażowaniu mnie dając mi kolejne zadanie – rewitalizacja strony www Stowarzyszenie, którą możecie dziś oglądać a jest ona naszym wspólnym dziełem, co najważniejsze żyje aktualizowana. Następne postawione zadanie przede mną to powołanie mnie na członka Zarządu, z którego chcę się wywiązywać jak najlepiej potrafię nie zaniedbując pozostałych obowiązków.

Naturalną konsekwencją działania w Stowarzyszeniu i  podwyższaniem kwalifikacji stało się ukończenie kursu nurkowego KDP CMAS P1 zakończonego chrzestem na nurka podczas obozu nurkowego nad Hańczą w 2013 roku.

Na co dzień pracuję w prywatnej firmie informatycznej przy współtworzeniu i serwisowaniu oprogramowania do wspomagania zarządzania nieruchomościami . Architekt, grafik dusza artystyczna. W wolnych chwilach aktywnie spędzający czas pływając, nurkując, jeżdżąc motocyklem i rowerem w tym turystycznie. Również kulturowo lubiący dobre kino, teatr , muzykę wydarzenia artystyczne.

 

Zostałem obdarzony dużym kredytem zaufania do mojej osoby co jest dla mnie olbrzymim niesamowitym zaszczytem, że mogę pracować z tak świetną załogą Stowarzyszenia realizującą nowe rzeczy i rysując przyszłość Stowarzyszenia. Za to Wam wszystkim dziękuję. 

Znajdź mnie na FaceBook'u:     

Porozmawiaj ze mną na Skype: