Wspinają się, biegają, nurkują.

Wspinają się, biegają, nurkują. Kobiety, dla których nie ma granic

Marta Kawczyńska publikacja: 08.03.2015 aktualizacja: 06:30 (oryginalny artykuł: tvp.info)

Sue, Monique, Wasfia, Madonna (fot. arch.PAP/EPA/Daniel Karmann/He Junchang/wikipedia.org/youtube.com/TED)

Sue na swoim zmotoryzowanym wózku inwalidzkim nurkuje i kręci filmy, Wasfia zdobyła Everest i Kilimandżaro, a Monique dzięki wypadkowi odzyskała władzę w nogach. – Gdy słyszę, że ktoś mówi, że jest na coś za stary, chce mi się śmiać – mówi Madonna, która ma na koncie około 340 triatlonów i 82 lata.

Czytaj więcej...

Nurkowanie bez granic

Piękny przykład niepełnosprawnej artystki Sue Austin z Australii, która nigdy nie przestawała marzyć i nie uznaje granic swoich możliwości.

"Jeden obraz wart jest tysiąca słów..."


Przeczytaj: Wywiad z Sue Austin

"Murderball - gra o życie"

"Murderball - gra o życie" to emocjonalny, pełen pasji, dynamiczny dokument, opowiadający o zajadłej rywalizacji i niezwykłych osobowościach graczy w rugby. Szczególnych graczy: zawodnicy są sparaliżowani, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Śledzimy ich drogę od sali gimnastycznej w środkowych Stanach Zjednoczonych do areny olimpijskiej w Atenach. Każdemu z bohaterów kamera przygląda się oddzielnie, każdy z nich ma swoją historię. Spotkają się na boisku jako przeciwnicy.

Czytaj więcej...

Przepłynąć La Manche

Philippe Croizon, który stracił swoje kończyny podczas wypadku, postanowił przepłynąć 22 mile w ciągu 24 godzin. Croizon 16 lat temu starając się naprawić antenę telewizyjną, przez przypadek zetknął się z linią wysokiego napięcia i został porażony prądem o sile 20 tys. woltów. Lekarze musieli po tym

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Dotknąć nieba bez pomocy rąk