Piękne (Nie)Doskonałe

Natalia Partyka, nasza znakomita tenisistka stołowa, wystąpiła w kampanii Piękne (Nie)Doskonałe - projekcie społecznym EksMagazynu, którego celem jest pokazanie kobiet niedoskonałych fizycznie i wizerunkowo, a jednak pięknych, zmysłowych i atrakcyjnych - poprzez przyznawanie się do swoich ułomności i walczenie z nimi. Oprócz Natalii Partyki udział w sesji Piękne (Nie)Doskonałe wzięły: Katarzyna Piekart, Aldona Plewińska, Odeta Moro-Figurska i Ilona Felicjańska (fot. EksMagazyn).

 

 

Czytaj więcej...

Niepełnosprawni sportowcy

Niepełnosprawni sportowcy

Paulina, Patryk i Piotr - trójka świetnych pływaków z bagażem medali. Oprócz pływania łączy ich to, że są niepełnosprawni. Ale dzięki swojej sile woli udowadniają, iż nie są w niczym gorsi od zdrowych ludzi. (js) Źródło Pomorska TV

"Niewidomy człowiek otworzył mi oczy"

Piotr Pogon, który wraz z Łukaszem Żelechowskim i Arkadiuszem Mytko zdobyli niedawno najwyższy szczyt Andów - Aconcaguę (6962 m), podkreślił na środowej konferencji prasowej w Warszawie, że Łukasz, niewidomy człowiek, otworzył mu jeszcze bardziej oczy na życie.

ALPINIZM NIEPEŁNOSPRAWNI ZOBYWCY ACONCAGUA

Żelechowski - nauczyciel informatyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Krakowie, dziennikarz, Pogon - także mieszkający pod Wawelem, konsultant organizacji pozarządowych, maratończyk, wieloletni pacjent Instytutu Onkologii, m.in. po resekcji płuca oraz Arkadiusz Mytko z Katowic - tłumacz, podróżnik ekstremalny, po trwającej blisko 17 godzin nocnej akcjigórskiej, stanęli 29 stycznia na najwyższym szczycie Ameryki Południowej.

"Z górami związany jestem od dziecka. Od razu się z nimi zaprzyjaźniłem, mimo że są groźne, niebezpieczne. Ale są znakomitym wychowawcą. Jak mało kto, uczą pokory, szacunku i miłości do drugiego człowieka, uszlachetniają. Mogą też być asumptem przyjaźni" - zaznaczył 30-letni Żelechowski, pierwszy na świecie niewidomy, który zdobył najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus (5642 m).

Czytaj więcej...

Niepełnosprawni idą na Aconcaguę

Należący do "Korony Ziemi" szczyt Andów i Ameryki Południowej, Aconcagua (liczący 6962 m n.p.m.), zamierzają zdobyć dwaj niepełnosprawni uczestnicy wyprawy, która wyruszy z Krakowa 17 stycznia.

Aconcagua

"Chcemy pokazać tym, którzy tracą nadzieję na wyzdrowienie, normalne funkcjonowanie, życiowe spełnienie po ciężkich chorobach i życiowych wirażach, że człowiek niepełnosprawny może dokonać wielu wspaniałych rzeczy" - mówią Łukasz Żelechowski i Piotr Pogon.

Czytaj więcej...

Niepełnosprawni żeglarze wyruszają w rejs

10 niepełnosprawnych żeglarzy wyruszy we wtorek wieczorem w rejs z Giżycka po Wielkich Jeziorach Mazurskich. To podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", dla których wyprawa jest spełnieniem marzeń i zdobyciem ich własnego "małego Kilimandżaro".

Jacht

Zakwalifikowali się do udziału w rejsie, pisząc listy motywacyjne, każdy z nich musiał przekonać organizatora wyprawy, że to właśnie on powinien znaleźć się na rejsie.

Uczestnicy są już na pokładach łódek w stanicy wodnej w Giżycku, na razie jeszcze przycumowanych do kei. Już się zaokrętowali na jachtach i przygotowują pierwszy posiłek.

 

 

Czytaj więcej...