Krótka informacja o nas

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków zajmuje się wsparciem dorosłych osób z obniżonymi możliwościami motorycznymi ciała, których pasją jest pływanie i nurkowanie. 

Od 2003 roku, z inicjatywy twórcy i założyciela stowarzyszenia – Ryszarda „Maćka” Madeja – na basenie Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacyjnego  przy Placu Krakowskim w Zabrzu  odbywają się zajęcia, na których osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, pod okiem profesjonalnych instruktorów i asystentów, uczą się pływać i nurkować. Pracujemy z osobami, które „na lądzie” nieustannie zmagają się z krawężnikami czy brakiem uchwytów w toaletach. Są to niejednokrotnie ludzie na wózkach, czy poruszający się z pomocą kul ortopedycznych. 

Woda odciąża. Woda unosi. W wodzie nie ma barier. Woda daje przestrzeń, pozwala rozciągnąć przykurczone ścięgna i mięśnie. Woda hartuje, dodaje odwagi, wiary w siebie i uzbraja w wielką moc.

W Śląskim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Płetwonurków dzieją się rzeczy, o których nie śniło się fizjoterapeutom!

Przyjedźcie i sprawdźcie sami. 

Każda osoba zainteresowana naszą działalnością jest mile widziana na naszych cotygodniowych wtorkowych zajęciach. Wystarczy skontaktować i umówić się z nami.

Serdecznie zapraszamy – zarówno osoby niepełnosprawne, jak i instruktorów. Jeśli chcecie pracować z osobami niepełnosprawnymi na basenie, a nie posiadacie odpowiednich kwalifikacji, jest szansa na uzyskanie statusu asystenta. Zapraszamy do kontaktu. U NAS JEST CO ROBIĆ i dla każdego znajdzie się zajęcie.

Drodzy Niepełnosprawni – WY macie zawsze pierwszeństwo.