Co Robimy

Robimy niezwykłe rzeczy. 

Uczymy pływać i nurkować. 

Najbardziej niesamowici są oczywiście sami niepełnosprawni. Bo co to za sztuka nurkować, jak się ma sprawne, zdrowe ciało? Sztuką jest wykaraskać się z wózka inwalidzkiego i zejść z butlą pod wodę, zapominając o swojej niepełnosprawności i onieśmielając najwytrawniejszych płetwonurków zrzeszonych w najbardziej prestiżowych światowych organizacjach.

To się u nas dzieje, co wtorek, na miejskim basenie w Zabrzu. Tu trenujemy techniki pływania i poznajemy tajniki nurkowania. Tu spotykamy się w gronie przyjaciół i nabieramy mocy na kolejny tydzień. Tu przygotowujemy się do wypraw na wody otwarte i snujemy marzenia o ciepłych krajach..

Tu wszyscy – nie tylko niepełnosprawni – zaczynamy po niedługim czasie rozumieć, że największe ograniczenia są w naszych głowach. 

Ćwiczenia w wodzie odbywają się z pełną asekuracją – niepełnosprawny trenuje indywidualnie z własnym instruktorem lub asystentem. Choć przywiązujemy dużą wagę do zajęć basenowych, w sezonie letnim organizujemy również zajęcia na wodach otwartych. Uczymy pływać, doskonalimy umiejętność pływania u osób, które wcześniej miały już kontakt z wodą, uczymy nurkować i doskonalimy elementy techniki nurkowej. Liczba wyszkolonych przez nas niepełnosprawnych płetwonurków co roku wzrasta. Wszechstronne przygotowanie basenowe – oprócz dobrej podstawy do nurkowania w sprzęcie – pozwala naszym podopiecznym uzyskiwać pozytywne efekty rehabilitacyjne oraz utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną.